تبلیغات
فرشته مهربانی - 600 روایت برای اثبات 12 امام
فرشته مهربانی
هرچیزی که بخوای
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


هرچیزی که توبخوای درهرزمینه ای

مدیر وبلاگ :محمدامین نجفی فینی
نظرسنجی
به نظرشمادربازی جمعه پرسپولیس-استقلال چه نتیجه ای رغم خواهدخورد؟
 

آیت‌الله استادی:
خبرگزاری فارس: امام جمعه قم گفت: در كتاب «جامع الاثر» 600 روایت با موضوع 12 امام جمع آوری شده است كه هیچ كدام از این روایات تكراری نیستند و این روایات اثبات می‌كنند كه انتخاب امامت تنها توسط نماینده صالح خداوند امكان دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله رضا استادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران مسجد اعظم قم اظهار داشت: معصوم بودن، علم گسترده داشتن، قدرت فوق العاده برای اثبات امامت خود و ارتباط با عالم غیب داشتن از جمله خصوصیات امام است كه در قرآن و روایات آمده است.
وی با بیان اینكه امامت ادامه راه نبوت است، عنوان داشت: امامت راهی را كه پیامبران ما طی می‌كردند ادامه می‌دهند و تنها تفاوت امامت با نبوت آن است كه امامت درجه و مقام پیغمبری را ندارد.
امام جمعه قم با اشاره به اینكه مردم نمی‌توانند امام را انتخاب كنند، ابراز داشت: اگر فرض كنیم كه مردم می‌توانند امام را خود تعیین كنند پس چرا خداوند و پیغمبرش امامان را تعیین كردند و مشخص كردند كه امیرالمومنین و فرزندانش امامان و ادامه دهندگان راه آنها هستند و اگر مردم می‌توانستند تعیین كننده باشند، پس امام جماعت و مراجع تقلید كه علم بیشتری داشتند، می‌توانستند امام را انتخاب كنند.
وی خاطرنشان كرد: خداوند تعیین كرده كه 12 امام وجود داشته باشد و نه 14 یا 15، چرا كه اگر امام از سوی پیامبر تعیین شده است نشان می‌دهد كه این كار، كار مردم نیست و این دلیل خوبی برای ارجح بودن پیامبر به عنوان نماینده خداوند بر مردم است.
آیت‌الله استادی با تاكید بر اینكه روایات و كتاب‌های بسیاری برای اثبات اینكه امام و مسئله امامت باید از سوی خداوند و نماینده او انتخاب شود وجود دارد، تصریح كرد: در هزار و 30 سال پیش كتابی 40 صفحه‌ای از روایات جمع آوری شده است كه نشان می‌دهد بعد از رسول خدا، امیرالمومنین تا امام زمان امامان ما هستند كه از سوی خداوند تعیین شده‌اند كه این كتاب شامل 30 روایات مختلف در خصوص 12 امام است.
وی بیان داشت: بعد از این كتاب و با گذشت زمان كتاب‌های متعددی برای اثبات اینكه امامت از سوی خداوند و رسولش تعیین می‌شود آمده است كه همه این روایات و آثار نشان از آن دارند كه ما 12 امام داریم، نه بیشتر و نه كمتر.
امام جمعه قم بیان داشت: حر عاملی در كتاب خود كه در 400 سال قبل نوشته است 350 روایت با مضمون اینكه امامان ما 12نفر هستند بیان می‌كند كه از امیرالمومنین آغاز می‌شود و تا امامت امام زمام (عج) ادامه دارد.
وی با اشاره به كتاب «منتخب الاثر» آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: این كتاب در مورد امام زمان (عج) تالیف شده است كه در سه جلد به چاپ رسیده و در جلد نخست آن 310 روایت با مضمون 12 امام آمده است.
آیت‌الله استادی عنوان داشت: یكی از اساتید حوزه علمیه كتابی به نام « جامع الاثر» تالیف كرده است كه در آن 600 روایت با موضوع 12 امام جمع آوری شده است كه هیچ كدام از این روایات تكراری نیستند.
وی با بیان اینكه 600 روایت برای كسی كه می‌خواهد ایمان پیدا كند كه تعیین امامت كار مردم نیست و باید توسط خداوند و پیغمبرش انتخاب شوند وجود دارد، اظهار داشت: كسانی كه به شیعه و امامت ما تردید دارند، باید تردید و بدبینی را كنار بگذارند یعنی شیعه و علمای شیعه را بشناسند و آنها را مانند علمای خود مورد اعتبار و اعتماد بدانند.
امام جمعه قم ابراز داشت: گفتار ائمه را حجت دانستن راه دیگری است كه به افراد كمك می‌كند تا نسبت به مسئله امامت و انتخاب امام ایمان بیاورند در این صورت با 10 یا 20 روایت می‌توانند شك خود را بر انتخاب امامت از سوی پیامبر به یقین تبدیل كنند


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی