تبلیغات
فرشته مهربانی - دانستنی های زندگی
فرشته مهربانی
هرچیزی که بخوای
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


هرچیزی که توبخوای درهرزمینه ای

مدیر وبلاگ :محمدامین نجفی فینی
نظرسنجی
به نظرشمادربازی جمعه پرسپولیس-استقلال چه نتیجه ای رغم خواهدخورد؟
روش برای رمانتیک بودن،چگونه رمانتیک باشیم!

،فرصتی برای باهم بودن

101 روش برای رمانتیک بودن،چگونه رمانتیک باشیم!

ازدواج خود را مامن و سرپناه امنی قرار دهید تا در آن زخم های خود را التیام بخشید …

به معشوق خود تکیه کنید و بگذارید که او نیز به شما تکیه کند تا بدین وسیله زخم های او نیز التیام یابد .

▪ معجون عشق : توجه ، محبت ، قدردانی . ۳ بار در روز

هر بار ۳ دقیقه از معجون عشق به معشوق خود بخورانید تا قلب و روح او را سیراب کنید ، سپس ببینید که چگونه مقابل دیدگان شما از خوشحالی ، رضایت و احساس خوشبختی خواهد درخشید .

▪ بگذارید کسانی را که دوستشان دارید بفهمند چقدر به آنان عشق می ورزید . هرگز این حقیقت را از آنان مخفی نکنید . هرگز کلمات محبت آمیز خود را برای آینده ای دور پس انداز نکنید . هیچ گاه عشق ورزیدن را به تعویق نیندازید و هرگز آنان را که دوستشان دارید ترک نکنید .

▪ هر روز ۳ بار و هر بار به مدت ۲۰ ثانیه ، به همسر خود عشق بورزید . خواهید دید که در طول روز ، همواره به یاد همسرتان خواهید بود . و در خود جاذبه ی بیشتری نسبت به او احساس خواهید کرد . به طوری که در انتظار عشق ورزیدن بیست ثانیه ای بعدی سر از پا نخواهید شناخت .

▪ دست کم هفته ای یکبار ، اوقاتی را به تخلیه و حل و فصل تنش های روحی و احساسی تولید شده میان خود و معشوقتان اختصاص دهید . سپس تمامی حقیقت را در مورد احساساتتان با او در میان بگذارید . هر آنچه از رفتار و گفتار او را که تمام و کمال هضم و جذب نکرده اید ، دوباره مطرح کنید و به احساسات او نیز در این باره گوش فرا دهید .

▪ هنگامی که احساس می کنید در مقابل احساسات همسرتان جبهه گرفته اید یا در مقابل آنها از خود مقاومت نشان می دهید ، لحظه ای بایستید و درنگ کنید ؛ سپس از خودتان بپرسید آیا او هم با احساسات خود به چیزی اشاره نکرده است که من از روبرو شدن و کنار آمدن با آن سر باز می زنم .

▪ با نگاه کردن به همسر خود او را بستایید و تحسین کنید . با صحبت کردن به همسر خود عشق بورزید و او را شریک زندگی خود در تمامی لحظات بدانید .

▪ هنگامی که همسرتان عصبانی و خشمگین می شود ، او را کودک آزرده و رنجیده ای ببینید که نمی داند چگونه تقاضای همیاری ، آرامش و همدلی کند . این عمل به شما کمک خواهد کرد تا با خشم و عصبانیت از خود واکنش نشان ندهید بلکه با عشق ورزی و پذیرش به او پاسخ دهید .

▪ با معشوق به گونه ای رفتار کنید که گویی طفل تازه تولد یافته ای است : شکننده و آسیب پذیر . به جز دوستان ، حامیان و زوج هایی که با عشق متقابل با یکدیگر رفتار می کنند ، شخص دیگری را با اطراف او راه ندهید . درست همان گونه که به جز دوستداران و خیرخواهان کودک تازه تولد یافته تان ، حضور کسی دیگر را پیرامون او تحمل نمی کنید .

▪ قلب و روح معشوق را با کلمات و واژه های محبت آمیز و عاشقانه سیراب سازید . جز عشق و محبت و صفا چیز دیگری را به پای او نریزید .

▪ هنگامی که با همسر خود صحبت می کنید به جز عشق او ، از چیزهای دیگر چشم پوشی کنید . با تمام وجود عشق بورزید و بگذارید زندگی شما سراسر عشق و محبت شود .

▪ هنگامی که در روابط خود با همسرتان با مشکلی مواجه شدید ، هرگز به روابط عشقی نامشروع پناه نبرید . اگر نسبت به چنین روابطی احساس نیاز می کنید ، آن را هشداری دال بر این بدانید که ازدواجتان با مشکل روبرو شده است . از انرژی های خود برای بهبود بخشیدن و یا تکامل ازدواجتان استفاده کنید .

▪ جرات و شهامت روحی آن را داشته باشید که معشوقتان را با تمام وجود دوست بدارید و به او عشق بورزید . او را به درون خود راه دهید و اجازه دهید تا تمامی قسمت های وجودی شما را تمام و کمال – همان گونه که هستید – ببیند : توانمندی ها و ضعف ها ، امیدها و یاس ها ، آرزوها و ترس ها ، بالغ توانمند و آگاه و نیز کودک ترسیده و تنهایتان را .

▪ خواسته ها و نیازهای خود را گرامی و محترم بشمارید . این نیازها و خواسته هایتان هستند که به شما فرم انسانی و نیز احساس سرزندگی و زنده بودن می دهند . هر چه بیشتر با نیازها و خواسته های طبیعی خود در تماس باشید و آنها را ابراز کنید ، عشق ، شور ، حرارت ، رضایت و غنای بیشتری را در روابط خود تجربه خواهید کرد .

▪ بیاموزید جز حقیقت ، چیزی به معشوق خود نگویید . این حقیقت محض ، کامل و بی کم و کاست است که تنها روزنه ی امید ازدواجتان به شمار می رود . حقیقت ، شما را آزاد خواهد ساخت و آزادی نیز این امکان را خواهد داد تا سبکبالانه عاشق شوید و عاشق نیز بمانید .

▪ تمامی سعی و تلاش خود را به کار گیرید تا هر گونه احساسات و عواطف منفی را میان خود و همسرتان برطرف کنید .

▪ ازدواج رمانتیک خود را به خدا یا نیرویی برتر بسپارید تا آن را از گزند حوادث و بلاها محفوظ بدارید و به خود نیرو ببخشید . همانا این گرامی داشت و بزرگداشت منبع و سرچشمه ی عشقی است که در یکدیگر یافته اید . این همان طلب کردن روشنی و بصیرتی است که برای گسترش و رشد مستمر این هدیه و موهبت الهی بدان نیاز دارید .

▪ هنگامی که شما و معشوق در راه عشق خود با مشکلات و سختی هایی روبرو شدید به یاد بیاورید که شما و او به دلایلی همسفر شده اید . فقط برخواسته از این حس عمیق بازشناختن و به یاد آوردن است که می توانید خشم و انزجار خود را هر چه سریعتر تخلیه کرده ، رنجش و آزردگی را پشت سر گذاشته و به بخشش و عشق برسید . سپس دوباره خواهید توانست پیوند جاودانه ی خود را که همواره در زیر این گونه احساسات مدفون بوده ، بازیابید .

▪ عشق خود را ابراز و آن را با دیگران قسمت کنید . عشق تان را پنهان نکنید ، بلکه آشکار و روشن نشانش بدهید . منتظر نمانید که احساسی تند و آتشین از عشق بر شما چیره شود تا در نهایت اقدامی صورت دهید . بدانید که با برگزیدن عشق ، نه فقط معشوق را خرسند و خوشحال خواهید ساخت بلکه عشق خود را نیز با قوت و عمق بیشتری احساس خواهید کرد و شادی و شادمانی را برای خود به ارمغان خواهید آورد .

▪ کودک ترسیده و آسیب پذیر درون همسرتان را شناسایی کنید . آمال و آرزوهای او را باز شناسید ، عطش خواستن او را سیراب کنید . . . . خوبی های روح او را دریابید . . . . حال ، باز هم ژرف تر بنگرید و به دنبال عشق بگردید . معشوق را نمودی کامل ، خالص و بی عیب و نقص از عشق ببینید .

▪ برای بروز و ظهور خلاقیت های خود ، فعالیت های خلاق و رضایت بخش مناسبی بیابید تا ازدواجتان به صورت تنها منبع و یگانه تکیه گاه انرژی های خلاق شما در نیاید .

▪ هرگز سعی نکنید خود را در مقابل معشوق تحقیر کنید و یا کوچک و ناچیز جلوه دهید . چنان چه قسمتی از بخش های وجودی خود را دوست ندارید یا نمی پسندید ، آن را تغییر دهید . سپس هنگامی که از شما تعریف یا تمجید می کنند به گفتن متشکرم اکتفا نمایید و هرگز برای تعدیل یا بی اهمیت جلوه دادن نکات مثبت و توانایی های خود چیزی نگویید .

▪ از معشوق خود بپرسید : چگونه می توانم بیشتر دوستت داشته باشم ؟چگونه می توانم این احساس را به تو منتقل کنم که بسیار دوست داشتنی هستی؟

▪ حتما درباره ی تمامی آنچه شما را ناراحت یا عصبانی کرده با همسر خود صحبت کنید .

▪ تمام سعی خود را بکنید تا عشق ورزیدن را بیاموزید . هر آنچه را در باب عشق وجود دارد بشنوید ، بخوانید و یاد بگیرید . هرگز فرض نکنید که در مکتب عشق همه چیز دان هستید .

▪ عشق را با واژه ها و عبارت ها نیز ابراز کنید . این یکی از ساده ترین روش های خلق لحظات ناب میان عشاق است . ارتباط کلامی – گفتاری نزدیک و صمیمانه ای را میان خود و معشوق برقرار سازید . واژگان پل هایی هستند که دنیای شما را به معشوق می پیوندند . کلمه ها و عبارت ها میان سکوت شما و سکوت معشوق پل می زنند تا یکدیگر را از درون بشناسید .

▪ دست کم هفته ای یکبار مراتب تشکر و قدردانی خود را از معشوق به سبب آن که و آن چه هست و نیز آن چه برای شما انجام داده اعلام دارید .

▪ کافی نیست بدانید که چگونه با همسر خود ارتباط صمیمانه داشته باشید ، بلکه باید همیشه با عشق به او نگاه کنید .

▪ بیاموزید چگونه تمام و کمال در لحظه ی اکنون حضور داشته باشید .

▪ به خاطر داشته باشید خوشحالی و خوشبختی چیزی نیست که مالکش باشید . خوشبختی یک مهارت است . خوشبختی را نمی توانید به چنگ آورید . خوشبختی را هنگامی تجربه خواهید کرد که بیاموزید در هر لحظه چگونه زندگی کنید .

▪ چنان چه خواهان آن هستید که عاشق باشید ، می بایست نخست عشق را در درون خود جسته و یافته باشید . فقط در این هنگام است که عشق را در دیگری نیز خواهید یافت .

▪ به ازدواج خود ، مانند راهی متحول کننده و سفری که در بر دارنده ی رشد و تغییر شخصی است بنگرید . گام برداشتن در این مسیر برای شما و معشوق ، نیرو ، استحکام ، پایمردی و بردباری به همراه خواهد آورد تا بتوانید سفر عشق را دوشادوش یکدیگر بپیمایید .

▪ در هر لحظه به معشوق ، توجه وعلاقه نشان دهید و هرگز از یاد مبرید که چرا عاشق او شدید .

▪ به معشوق کمک کنید شما را بیشتر و بهتر بشناسد . با در میان گذاشتن خواسته های پنهان و نیز درونی ترین و عمیق ترین نیازهایتان با او ، کمکش کنید تا شما را خوشحال کرده و بیشتر شما را دوست داشته باشد .

▪ به بیان این نکته که عاشقش هستید اکتفا نکنید . به او بگویید چرا دوستش دارید و به او عشق می ورزید .

▪ تعهد و پایبندی خود از ازدواجتان را هر روز، تمدید و تجدید کنید و آن را قوی تر و عمیق تر از روز قبل سازید . این امر ، رابطه ی شما را از یک دوستی و یا مؤانست به یگانگی و الحاقی حقیقی و کم نظیر بدل می سازد که یک یک اعمال و حرکات شما را از معنا و مفهوم آکنده می سازد .

● همواره مراقب چهار نشانه ی هشدار دهنده در مورد ازدواج باشید

▪ مقاومت ، مخالفت ، جبهه گرفتن

▪ بی میلی ، دلخوری ، انزجار

▪ طرد کردن ، رد کردن ، نپذیرفتن

▪ واپس زدن ، سرکوب کردن ، سرخوردگی

▪به خود اجازه دهید عشق را از درون و با تمام وجود احساس کنید . به دیگران نیز اجازه دهید تا دوستتان داشته باشند و به شما عشق بورزند . حیرت انگیز است اگر بدانید تا چه حد روی میزان عشقی که در زندگی تان وجود دارد ، کنترل و حق انتخاب دارید .

▪ به معشوق این اجازه را بدهید که گاهی اوقات نیز ساکت و خاموش باشد . سکوت همواره به این معنا نیست که نادیده گرفته شده اید . سکوت می تواند بدین معنا باشد که معشوق مشغول تفکر و تعمق درباره ی اطلاعاتی است که در اختیار او گذاشته اید و سعی می کند آن را با احساسات و عواطف خود منطبق سازد .

▪ قرار نیست ازدواجتان عالی و ایده آل باشد . اما یک چیز ، واقعی وامکان پذیر است . این که شما و معشوق دست به دست هم دهید و تمامی توان تان را به کار بندید و پیوسته تلاش کنید تا ازدواجتان را به ازدواجی ایده آل نزدیک سازید .

▪ درباره ی خود صحبت کنید . افکار و احساسات خود را با معشوق درمیان بگذارید . دریچه ی قلب و روحتان را بگشایید تا معشوق به آن راه یابد و کمال و منحصربه فرد بودن شما را ببیند .

▪ از انرژی نهفته در چشمان و دیدگان خود استفاده نمایید تا معشوق را بپرستید و او را نوازش کنید . اعجاز وجودی او را هر روز بجویید . با این کار ، هر بار که به معشوق نگاهی می اندازید ، عاشق تر شده و دلایل بیشتری برای این عشق خواهید یافت .

▪ برای به دست آوردن ازدواجی به راستی موفق ، به چیزی بیش از عشق و تفاهم نیاز دارید و آن ، چیزی نیست جز جهت و هدف . این همان تفاوت میان باهم بودن و یکی شدن است .

▪ خود را متعهد سازید که معمای عشق را حل کنید . و مهارت عشق ورزیدن را نیز بیاموزید .

▪ ازدواج خود را با لحظات ناب و حقیقی پر کنید . سپس خواهید دید که ازدواجتان دیگر یک اجبار یا بار مسئولیت اجتماعی نخواهد بود . بلکه سرپناه امنی خواهد شد تا در آن زخم هایتان التیام یابند .

▪ به جای آنکه در رویارویی با خشم ها و عصبانیت های همسرتان حالت تدافعی به خود بگیرید ، تلاش کنید به پیامی که سعی در مخابره کردنش دارد گوش فرا دهید .

▪ منتظر نباشید همسرتان شما را ازعشق سرشار کند . این شمایید که می بایست عاشق شدن را آن هم هر روز ، دوباره و دوباره و دوباره بیاموزید و یاد بگیرید .

▪ همسر خود را بارها و بارها نگاه کنید . فراموش نکنید که قدرتی بس شگرف در این کار نهفته است که حتی از پرشور و حرارت ترین عشق بازی ها نیز گرم تر و صمیمانه تر است .

● عشق نیرویی است بس مثبت

▪ بدین معنی که در جو و فضایی مثبت ، می شکفد و می روید و در جو و فضایی منفی ، پژمرده می شود و می میرد . از این رو بسیار مهم است که برای خود ، معشوق یا همسری بیابید که نگرش و اندیشه ای مثبت داشته باشد .

▪ عشق ورزیدن امری نیست که بخواهید با آن به چیزی برسید . عشق ورزیدن عملی است که شما را سرشار از شور و شعف می کند ؛ پس در هر لحظه ، به هدف خود رسیده اید .

▪ گه گاهی به همسر خود تلفن بزنید آن هم فقط با این هدف که به او بگویید

به این فکر می کردم که چقدر تو را دوست دارم .

▪ وقتی به نیازها و خواسته هایتان احترام بیشتری بگذارید و به خود اجازه دهید که آنها را احساس و ابراز کنید ، عشق ، شور و

حال و رضایت بیشتری را در ازدواج خود تجربه خواهید کرد .

▪ عشق در جو و فضایی از بی صداقتی به زودی می میرد . هنگامی که حقیقت را پنهان یا سرکوب می کنید ، قابلیت و توانایی احساس کردنتان را به همراه آن در خود می خشکید . و هنگامی که توانایی احساس کردن را از دست می دهید، قابلیت عشق ورزیدن را نیز از دست خواهید داد .

● به خاطر داشته باشید

تفاهم واقعی در یک ازدواج ، فقط داشتن سمت و سو و هدف مشترک نیست . بلکه شامل سرعت های مشابه در حرکت کردن نیز می شود .

▪ ارتباط زناشویی گرم و پرشور، یکی از نشانه های ازدواجی گرم و پر حرارت است و یک ازدواج پرشور به معنای آن است که بدانید و آموخته باشید ، چگونه با شور و حال تمام با قلب و بدن خود عشق بورزید نه فقط با بدنتان .

▪ این شما و فقط خود شمایید که قدرت و توان تغییر دادن زندگی تان را دارید . عشق انتخابی است که با شماست .

▪ دیگران را به سبب کاستی هایشان ببخشید . فقط در این صورت است که خواهید توانست خود را نیز به دلیل ضعف ها و کاستی هایتان ببخشید .

▪ صداقت ، عزت نفس و اعتماد متقابل ، سه عنصر لازم و ضروری برای خلق روابطی سالم اند .

▪ این کمبود یا فقدان عشق نیست که موجب شکست ازدواج ها می شود بلکه کمبود دوستی ، نزدیکی و صمیمیت است .

▪ موهبت حضور معشوق را در زندگی خود گرامی بدارید و قدر بدانید.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی